Letterpress / Embossing

Letterpress, rediscovered printing method

Dalším způsobem tisku, kterým tiskárna REPRESS Hodonín od začátku své činnosti (1992) disponuje, je knihtisk – tisk z výšky. Tato technologie tisku umožňuje totiž produkci kvalitních výrobků i speciální operace. Knihtiskový stroj již není běžnou výbavou tiskáren a reklamních agentur. Vyžaduje vysoce odbornou obsluhu a servis, ale na druhou stranu dává skvělé výsledky.

Když Johann Gutenberg v polovině patnáctého století vynalezl tento tisk z výšky, původně označován jako mechanické rozmnožování textu, netušil, jak se knihtisková metoda zdokonalí, technologicky rozšíří a co vše umožní. Knihtisk je proto jedním z nosných technologických směrů firmy REPRESS. Ideální je pro speciální potisky menších nákladů, dále je to ražba, termoražba, výsek, číslování, perforace nebo některé knihařské práce.

Knihtisk | Fotogalerie
brother.jpg etikety.jpg pralinka-ryas.jpg razba_litomerice03.jpg razba_raznice5.jpg termo_czech.jpg termo_decospan.jpg termo_papir_mariot.jpg termo_sykora.jpg termo_velka_cena1.jpg termo_velka_cena3.jpg vin_krcek_polivka.jpg vin_medaile06.jpg vin_medaile12.jpg vstupenky.jpg

Letterpress - there are thousand of options

Pro tisk textu, linek či grafiky, reliéfní ražbu i termoražbu se používá tiskařská forma nazývaná štoček-raznice, vyrobená z kvalitního kovového materiálu nebo speciálního plastu, jež se po nanesení barvy přitlačí na plochu. Základní knihtiskovou metodou je tedy tisk barvou a potisk archů, od jedné barvy po přesný soutisk či vícebarevnou reprodukci. Umožňuje i tisk přímou barvou Pantone. Efektní možností, kterou knihtisk nabízí, je irisový tisk, tedy přechod barev. Takzvaný slepotisk nebo reliéfní tisk umožní hlubokou nebo vysokou ražbu do materiálu. Speciálním druhem ražby je termoražba (též nazývaná termotisk, horká ražba, zlatotisk, slepotisk), tedy potisk materiálu speciální fólií (metalickou, pigmentovou nebo speciální holografickou) za použití tepla a tlaku. Takto lze aplikovat i hologram.

Potiskovat umíme knihtiskem papír, fólii, samolepicí fólii, lepenku či další materiály do rozměru 350×570 mm. Problém nám nečiní papír od minimální používané gramáže 40 g/m2, až po tloušťku 2 mm, nebo do gramáže 600 g/m2. Máme klasickou technologii plocha-plocha i plocha-válec, kde se dosahuje podstatně vyšší tiskový tlak.

How probably we do it...

Not just printings - but also embossing, hot embossing & stamping, blindblocking, cutting, creasing, numbering...

Kromě již zmíněného tisku barvou je oblíbená ražba a termoražba, a pro tu se knihtisk hodí výborně. Zajímavě ozvláštněná a odlišená tak bude vaše vizitka nebo třeba obal či pozvánka. Naše zkušenosti a zájem zákazníků předurčují zvláště termoražbu pro výrobu vinných etiket a medailí a grafických doplňků tiskovin. Vinná etiketa ať už papírová, nebo ze samolepicí fólie PVC, opatřená termoražbou působí exkluzivně. Tím ale naše možnosti zdaleka nekončí.

Zvládneme výsek libovolného tvaru, od etiket třeba po lepenku. Můžeme také číslovat vaše tiskoviny. Běžnou operací je perforace nebo rylování.

REPRESS, spol. s r.o.


Mon-Fri   |   7.00 a.m. - 3.30 p.m.

Plucarna 3594/10
695 01 Hodonin
CZECH REPUBLIC

repress@repress.cz

gsm: +420 777 341 300

 

COPY COLOR, branch office


Mon-Fri   |   8.00 a.m. - 4.30 p.m.

Department store ESO
Narodni trida. 3687/42
695 01 Hodonin
CZECH REPUBLIC

copycolor@repress.cz

gsm: +420 777 341 300